O tomto víkendu jsme se zúčastnili Trampské noty v Padochově. Festival, který je pro nás velká srdcovka, festival, který byl náš první a festival, na kterém jsme před dvěma roky uspěli. I letos jsme se na něj moc moc těšili. Netušili jsme ale, jaký to bude pro nás bláznivý víkend s výkyvy nahoru a dolů. Ale popořadě.
Už v týdnu předpověď ukazovala, že počasí bude stát asi za prd. Nakonec to celkem šlo. V pátek nepršelo, bylo příjemně a u táboráku jsme to pěkně rozjeli. Pro tuto příležitost jsme si nachystali překvapení. V dřívějších letech zahajovali páteční hraní Pumpaři a tak na jejich počest jsme se naučili a u ohně po zahájení zahráli jejich píseň Rio de Čúčo. Hráli jsme asi do desíti hodin a pak se vydali ke svým domovům.
Na našem cédéčku máme píseň Osud a ten se v páteční večer projevil. Jip, Lion, Renča a Týnka měli po cestě domů nehodu. Opilá řidička na rovném úseku silnice narazila do jejich auta tak nešťastně, že se Jipovo auto roztočilo a převrátilo se dvakrát přes střechu, na které i skončilo. Bohudíky nedošlo k čelnímu střetu, který mohl mít daleko horší následky. Auto je sice na odpis, ale všichni vyvázli téměř bez zranění. Policie, hasiči, sanitka, odtahovka, stres a do toho intenzivní déšť. Spát se tak šlo ne v 11, ale až ve dvě v noci.
V sobotu jsme i přes nepřízeň osudu a mizernému počasí byli už v deset všichni v Padochově, těšili se na zahájení festivalu a na naše kamarády z kapely Hřích, kteří sobotní program zahajovali. A pak už to šlo ráz naráz. Na pódiu se po 45 minutách střídaly kapely a jednou z nich byla i Vedlejší kolej. Vypálili jsme to hned od začátku písničkou Příběhy a pokračovali ve velkém stylu, dokud nás z pódia nevyhnali.
K večeru pak vystoupili kamarádi z kapely Šero a také kamarádi z kapely Bounty. Vrcholem večera bylo pak vystoupení Ivo Jahelky.
Na závěr byl zapálen oheň a vyhlášeny výsledky soutěže kapel, kde jsme měli velký úspěch a získali 4 placky – Maceška – Zlatá vrána, Jip – Zlatý havran, 1. místo od diváků a 3. místo od poroty. Nádhera a nepopsatelné pocity. Vyhlášení se z pochopitelných důvodů nezúčastnil Jip a Lion. I když velmi chtěli zůstat, byli příliš unaveni z událostí předešlé noci, než aby vydrželi do pozdních hodin.
Na závěr bychom rádi poděkovali pořadatelům za pozvání na festival, za jejich empatii, pochopení a podporu, když se dozvěděli, co se Jipovi a Lionovi stalo a hlavně za jejich mravenčí práci a pečlivost s jakou festival připravují a organizují. Poděkování patří i porotě za jejich důvěru a také Kolibříkovi za parádní zvuk.
P.S. V sobotu večer musela Týnka do nemocnice, protože se jí po nehodě přitížilo a vrcholem byl i těžký porod jejich fenky, který musela Týnka řešit ve tři ráno na veterinární pohotovosti ve Vladislavi. To už je ale jiný příběh…


